Novinky

21.07.2013 12:43

Tohle servo není ...

Ale servo signálem se ovládá – dvoukanálový spínač.  Po velmi dlouhé době je přidávám jednu mini konstrukci – spínač ovládaný signálem pro serva. Vhodný je pro spínání...
13.01.2011 22:27

SpyCar

Už delší dobu jsem myslel na to, jakým způsobem přenést bezdrátově obraz kamery z mobilního robota do počítače. Způsobů je více, ale nikdy to nebylo zrovna elegantní řešení....
16.10.2010 00:28

PentaPod

Asi všichni znáte přísloví o pátém kole u vozu. O páte noze se nikde nehovoří, tak jsem zkusil postavit něco, co má pět nohou a  jen doufám, že to nebude slepá vývojová větev...

Vítejte !

na stránkách věnovaných modelářským servům a jejich řízení. Najdete zde infomace jak servo pracuje, co najdete uvnitř, pokud ho rozeberete a například jak servo jednoduše upravit pro trvalé otáčení a využít ho tak pro pohon různých hraček, malých robotů, vozítek, kráčítek a všeho, co Vás napadne. Ve většině případů se jedná o serva Hitec ale nepropadejte panice, serva ostatních výrobců (Futaba, Graupner a další) jsou řízena stejným způsobem.

Stránky vznikly především z důvodu vytvořit dokumentaci pro vlastní kontroléry programované na MCU ATMEL AVR. 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Jiří Ježerský

Mini8x ATTiny2313 RS232 

Anketa

Kolik serv ovládáte ve svých projektech ?

2 až 4 serva (447)
22%

Maximálně 8 serv (216)
11%

Více než 8 serv (168)
8%

Více než 16 serv (900)
44%

Jsem tu omylem (294)
15%

Celkový počet hlasů: 2025